Испански ветеран повали Григор на старта в Индиън Уелс

0
Испански ветеран

Григор Димитров приключи участието си на турнира в Индиън Уелс още в първия си мач, след загуба 6:7(4), 6:4, 3:6 от 34-годишния испански ветеран Фернандо Вердаско.

Поставеният под номер 3 в схемата хасковлия пропусна по право първата фаза, но не успя да преодолее Вердаско, който в следващата фаза ще играе с американеца Тейлър Фриц, който пък отстрани 27-ия поставен Андрей Рубльов.

Двамата тенисисти спечелиха първите си подавания, след което Григор проби испанеца за 3:1. Той поведе с 3:1, но опитният Вердаско веднага върна пробива. Така се стигна до равенство и тайбрек в откриващия сет. В него бяха направени цели 5 минипробива, а испанецът се оказа по-съобразителен и се възползва от първата възможност да поведе в мача.

Димитров отговори светкавично с пробив още в първия гейм на втората част. Той затвърди с втори за 3:0, а Вердаско успя да се задържи, след като върна единия за 3:2. Българинът обаче не изпусна водачеството и изравни резултата в сетовете след 6:4.

Решителната трета част започна оспорвано, а двамата тенисисти подхождаха предпазливо, така че пробиви в началото липсваха. Равенството владееше до осмия гейм, когато Вердаско показа по-стабилна игра и взе подаването на Григор. След бърз следващ гейм испанецът вдигна победоносно ръце и вече мисли за третия кръг на надпреварата.

„Добрата новина“ е, че Димитров не губи точки за ранг-листата, тъй като никога не е преодолявал втори кръг в Индиън Уелс.