Ливърпул пропиля аванс от 3 гола в Севиля

0
Ливърпул пропиля аванс от 3 гола

Ливърпул пропусна да запише ценна победа при гостуването си на испанския Севиля в мач от група E на Шампионска лига. Срещата завърши драматично 3:3, като гостите пропиляха аванс от 3 гола на почивката. Роберто Фирмино на два пъти (2‘, 30‘) и Садио Мане (22‘) осигуриха комфортния аванс за червените през първата част.

След почивката обаче домакините показаха характер и стигнаха до равенството след два гола на Йедер (51‘ 60‘ от дузпа) и късно попадение на Гуидо Пизаро (90‘). След днешното равенство Ливърпул запази лидерската си позиция в класирането с 9 точки, с една повече от втория Севиля. Трети остава съставът на Спартак Москва, който по-рано днес стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на Марибор.

Тотнъм си гарантира първото място в своята група H от Шампионската лига, постигайки ценна победа с 2:1 при гостуването си на Борусия Дортмунд. Пиер-Емерик Обамеянг даде преднина на домакините в 31-ата минута, но след почивката гостите стигнаха до пълен обрат след попадения на Хари Кейн и Сон съответно в 49-ата и 76-ата минути. Интересното е, че и двата гола за „шпорите“ дойдоха след асистенции на Деле Али. С успеха си тимът на Маурисио Почетино се бетонира на първата позиция в класирането с актив от 13 точки, докато Борусия се прости с шансовете да продължи напред, оставайки на трето място 2 пункта.

В другия мач от тази група актуалният носител на трофея Реал Мадрид постигна разгромна победа с 6:0 при гостуването си на Апоел Никозия. С по два гола за успеха се отличиха Карим Бензема (39‘, 45‘) и Кристиано Роналдо (49‘, 54‘), а по веднъж се разписаха Лука Модрич (23‘) и Начо (41‘). Кралският клуб остава на втората позиция в подреждането с 10 пункта, докато Апоел е на последното четвърто място с 2 точки.

Резултати и класирания:

Група Е

Спартак Москва – Марибор 1:1 (1:0 Зе Луис 82, 1:1 Ясмин Месанович 90+2

Севиля – Ливърпул 3:3 (0:1 Роберто Фирмино 2, 0:2 Садио Мане 22, 0:3 Роберто Фирмино 30, 1:3 Висам Бен Йедер 52, 2:3 Висам Бен Йедер 59-д., 3:3 Гуидо Писаро 90+3/

Класиране

1. Ливърпул 9 т.
  2. Севиля 8 т.
  3. Спартак М 6 т.
  4. Марибор 2 т.

Група F

Манчестър Сити – Фейенорд 1:0 (1:0 Рахийм Стърлинг 88)

Наполи – Шахтьор Донецк 3:0 (1:0 Лоренцо Инсиние 56, 2:0 Пьотър Зелински 81, 3:0 Дрийс Мертенс 83)

Класиране

1. Манчестър Сити 15 т.
  2. Шахтьор Донецк 9 т.
  3. Наполи 6 т.
  4. Фейенорд 0 т.

Група G

Бешикташ – Порто 1:1 (0:1 Фелипе Монтейро29, 1:1 Андерсон Талиска 41)

Монако – РБ Лайпциг 1:4 (0:1 Жемерсон 6-авт., 0:2 Тимо Вернер 9, 0:3 Тимо Вернер 31-д., 1:3 Радамел Фалкао 43, 1:4 Наби Кейта 45)

Класиране

1. Бешикташ 11 т.
  2. Порто 7 т.
  3. РБ Лайпциг 7 т.
  4. Монако 2 т.

Група Н

Борусия Дортмунд – Тотнъм 1:2 (1:0 Пиер-Емерик Обамеянг 31, 1:1 Хари Кейн 49, 1:2 Хьон Мин Сон 76)

АПОЕЛ Никозия – Реал Мадрид 0:6 (0:1 Лука Модрич 23, 0:2 Карим Бензема 39, 0:3 Начо 41, 0:4 Карим Бензема 45+1, 0:5 Кристиано Роналдо 49, 0:6 Кристиано Роналдо 54)