Лош старт, добър завършек за Григор срещу кореец

0
от началото на 2017

Лош старт, но добър завършек беляза мача на Григор Димитров от втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Българинът се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия след трудна победа с 3:1 (1:6, 6:4, 6:4, 6:4) сета над Хюн Чунг от Южна Корея.

20-годишният Чунг показа, че в следващите години все повече ще чуваме името му, демонстрирайки огромния си потенциал. В същото време Григор Димитров със сигурност не показа най-доброто, на което е способен, но класата му и огромното желание за победа се оказаха ключът към успеха и мястото в следващия етап на надпреварата.

Чунг, който в момента е 105-и в световната ранглиста шокира Григор в първия сет, в който направи три пробива и загуби само един гейм.

За щастие Григор се отърси от шока и започна втората част с пробив, оказал се достатъчен за успеха с 6:4.

В началото на третия сет отново Чунг бе по-добрият на корта, което доведе до 2:0 в негова полза. Димитров обаче моментално върна пробива, след което още един брейк за 4:3 му позволи да стигне до 2:1 в своя полза.

Четвъртият сет премина равностойно, но в крайна сметка класата на Димитров се оказа твърде висока за Чунг. Кореецът върна пробива пасив за 4:4, но Григор взе следващите два гейма, а с това и победата в мача. В големи периоди играта бе равностойна, което доведе до някои великолепни разигравания. Димитров обаче бе по-постоянен и намери точните решения, с които да стигне до крайния успех.

В третия кръг хасковлията ще има още по-трудна задача. Там го очаква Ришар Гаске. Французинът победи категорично Карлос Берлок с 6:1, 6:1, 6:1 и така застана на пътя на Димитров към осминафиналите. До момента Гаске води с 5:1 в двубоите между двамата, но българинът спечели последния им мач – 6:4, 6:4 по време на мастърса в Шанхай миналата есен.