„Лудогорец“ игра като равен с ПСЖ, но допусна загуба

0

Българският първенец „Лудогорец“ игра като равен с „Пари Сен Жермен“ но отстъпи с 1:3 в мач от груповата фаза на Шампионска лига

ludogorec_psg01На Националния стадион „Васил Левски“ разградчани поведоха рано с красив гол  на Натанаел от пряк свободен удар в 16-ата минута, но допуснаха изравняване пет минути преди почивката. Тиаго Мота подаде към Марко Верати, който изведе Блез Матюиди в наказателното поле на Лудогорец. Матюиди излезе сам срещу Стоянов и не пропусна да вкара. Останаха сериозни съмнения, че Матюиди е в положение на засада при паса към него.

ludogorec_psg04През второто полувреме французите излязоха пределно мотивирани и голямата им звезда Единсон Кавани обърна окончателно резултата с два бързи гола в 56-ата и 60-ата минута. Между двете попадения на уругваеца „Лудогорец“ пропусна големия си шанс да се върне в мача. В 59-ата минута чешкият съдия Павел Краловец отсъди дузпа за нарушение на Тиаго Мота срещу Малселиньо, но Козмин Моци изпълни наказателния удар изключително слабо и вратарят на „Пари Сен Жермен“ Ареола изби.

В другия мач от групата „Арсенал“ победи „Базел“ у дома с 2:0 след голове на Тио Уолкът през първата част. Така „топчиите“ и ПСЖ имат по четири точки, но френският клуб е с по-добра голова разлика. Българският и швейцарският шампион пък имат по-една точка, но играчите на Георги Дерменджиев са вкарала с едно попадение повече.