„Лудогорец“ изпусна шанса предсрочно да се класира за 1/16-финалите в Лига Европа

0
„Лудогорец“ завърши наравно

„Лудогорец“ завърши наравно – 1:1 домакинския си мач със „Спортинг“ (Брага) и пропусна отлична възможност да си гарантира предсрочно класиране за 1/16-финалите в турнира Лига Европа.

Пред близо 7000 зрители на „Лудогорец Арена“ капитанът на „орлите“ в този мач Марселиньо даде преднина на своя тим в 68-ата минута, но седем минути преди края Франсерджо възстанови равенството.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на „зелените“, които създадоха доста възможности пред вратата на Брага, докато от своя страна гостите нямаха удар към Хорхе Броун.

След почивката португалците се активизираха и на свой ред опитаха натиск, който обаче не им донесе особен успех. Вместо това в 68-ата минута след центриране от корнер Вандерсон стреля опасно с глава, Матеус успя някак да избие, но при добавката Марселиньо заби топката в горния десен ъгъл за 1:0.

В следващите минути обаче гостите поеха инициативата и успяха да създадат няколко ситуации пред вратата на Лудогорец. При една от тях в 83-ата минута Брага стигна до изравнителен гол, след като Франсерджио се разписа с глава, засичайки центриране отляво за крайното 1:1.

В другия мач от групата „Хофенхайм“ завърши наравно – 1:1 при гостуването си на Истанбул ББ.

Класиране в група „С“

1. Лудогорец 8 точки
  2. Спортинг Брага 7 т.
  3. Хофенхайм 4 т.
  4. Башакшехир 2 т.

„Лудогорец“ посреща „Истанбул Башакшехир“ на 23 ноември и при успех ще се класира за 1/16-финалите на Лига Европа