„Лудогорец“ профука златна възможност за предсрочно класиране за 1/16-финалите

0
„Лудогорец“ профука златна възможност

Отборът на „Лудогорец“ профука златна възможност да се класира предсрочно за 1/16-финалите в Лига Европа. Българският шампион загуби на своя „Лудогорец Арена“ с 1:2 от „Истанбул Башакшехир“ от група C на надпреварата, с което инкасира и първото си поражение като домакин в европейските турнири от две години насам. Разградчани изиграха едно от най-слабите си първи полувремена и на почивката изоставаха с два гола пасив. След подновяването на играта „орлите“ се хвърлиха мощно в атака и създадоха няколко чисти положения, от които обаче стигнаха само до крайното 1:2. Така всичко за „Лудогорец“ ще се реши в последния двубой от групата, в който играчите на Димитър Димитров-Херо гостуват на немския Хофенхайм.

В този последен мач германците няма да играят за нищо, тъй като снощи те загубиха от Брага с 1:3 и нямат шанс за едно от първите две места в групата, даващо право на участие в директните елиминации. „Лудогорец“ пък ще се класира напред дори и при точка.

„Истанбул Башакшехир“ поведе в резултата в 22-та минута. Керим Фрай пусна много добър пас към Един Вишчъ, който с много премерен удар вкара топката във вратата на Ренан. Керим Фрай удвои преднината на „Башакшехир“ в 27-та минута, когато след много груба грешка в защитата на „Лудогорец“ навлезе в наказателното поле, след което си отвори пространство и стреля. Топката рикошира в Пластун, излъга Ренан и влетя във вратата му.

„Лудогорец“ можеше да върне едно попадение в 37-та минута, когато Анисе подаде към Сисиньо, който стреля прострелно, но Кайсара успя да изчисти. Тя попадна в Марселиньо, който стреля от въздуха от границата на наказателното поле, но встрани от левия стълб на вратата на Гюнок. Две минути след почивката „орлите“ пропиляха нова отлична възможност да намалят пасива си. Вандерсон и Клаудиу Кешеру направиха двойно подаване, а бразилецът направи непростим пропуск отблизо пред празната врата. Вандерсон не успя да насочи топката във вратата на Гюнок.

Все пак „Лудогорец“ вкара гол. Това стана в 65-та минута. Върджил Мисиджан центрира в наказателното поле на Истанбул, където Марселиньо засече топката с глава и я вкара във вратата на Гюнок.

Възпитаниците на Херо изпуснаха поредна невероятна възможност да изравнят резултата в 73-та минута, когато Игор Пластун отправи много хубав удар, насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Истанбул, но Гюнок демонстрира невероятен рефлекс и успя да избие топката в корнер.

В другия мач от групата отборът на „Брага“ спечели с 3:1 домакинството си на „Хофенхайм“. По този начин португалците си осигуриха класиране на 1/16-финал и направиха малък подарък на „Лудогорец“, елиминирайки германците от битката за продължаване напред в турнира.