„Манчестър Сити“ и „Монако“ сътвориха голово шоу, „Атлетико“ посече „Байер“

0
„Манчестър Сити“ и „Монако“

На исторически голов спектакъл станаха свидетели хилядите зрители на ст. „Етихад“ и милионите пред телевизионните приемници на мача между „Манчестър Сити“ и „Монако“.

В 1/8-финален мач от Шампионска лига „гражданите“ победиха отбора на княжеството с 5:3, което е абсолютен голов рекорд на този етап от турнира за всички времена.

Мачът мина през редица обрати, имаше пропусната дузпа, а в битката на големите нападатели Серхио Агуеро и Радамел Фалкао нанизаха по две попадения. Но аржентинецът се отличи и с асистенция във важен момент, докато колумбиецът пропусна от 11-те метра в ситуация, в която можеше да забие ножа дълбоко в сърцето на съперника.

Иначе Рахийм Стърлинг откри в средата на първата част, но още до почивката Фалкао и Килиан Мбапе направиха пълен обрат. В началото на втората част Тигъра пропиля дузпа, а в 58-та минута Агуеро изравни за 2:2 с първия си гол.

Последва гениално отиграване на Фалкао и отново „Монако“ дръпна три минути по-късно, но малко батериите на „монегаските“ свършиха. След 70-та минута те бяха в истински шок, когато първо Агуеро с удар от воле изравни за 3:3, а после Джон Стоунс и Лерой Сане оформиха крайния резултат в тази зрелищна битка.

В другия двубой „Атлетико“ (Мадрид) взе добър аванс на „Байер“ (Леверкузен) след победа като гост с 4:2. Испанците прекъснаха серия от 10 мача, в които „аспирините“ не бяха допускали домакинска загуба в евротурнирите.

Саул Нигес направи резултата 1:0 за гостите в 17-ата минута, а в 25-ата Антоан Гризман покачи на 2:0. В 48-ата минута Карим Белараби вкара за 1:2, а в 59-ата от дузпа Кевин Гамейро бе точен за 3:1 за „Атлетико“.

Стефан Савич с автогол във вратата на „Атлетико“ направи резултата 3:2, а в 87-ата Фернандо Торес се разписа крайното за 4:2.