„Монако“ изхвърли „Сити“, „Атлетико“ не допусна изненада

0
„Монако“ победи „Манчестър Сити“

Отборът на „Монако“ победи „Манчестър Сити“ с 3:1 в реванша от осминафиналите на Шампионската лига и се класира за четвъртфиналите в турнира, за втори път в последните три години. Английският тим победи с 5:3 в първата среща, но при общ резултат 6:6, трите гола на чужд терен дадоха предимство на Монако.

Домакините започнаха по-агресивно срещата и още в 8-ата минута Килиан Мбапе прати топката в мрежата на Сити за 1:0.

В 29-та минута Менди бе оставен да пробие по левия фланг, последва брилянтно подаване, след което топката се озова във Фабиньо, който със силен шут от центъра на наказателното поле за втори път прониза мрежата на Кабайеро.

В 71-та минута след куп пропуски Сане намали за „гражданите“ пращайки с мощен шут топката в опразнената врата на „Монако“ за 2:1.

Само 6 минути по-късно  „монегаските“ не закъсняха с това да отвърнат на своя съперник. След центриране на Лемар, Бакайоко се извиси над всички и с глава реализира за 3:1.

Така „Сити“ се превърна в първия отбор в историята на Шампионската лига, който е елиминиран след като е вкарал 5 гола в първия мач. Мениджърът  Пеп Гуардиола пък трябваше да се примири с поражение в 100-ия си двубой в европейските клубни турнири.

В другия мач „Атлетико“( Мадрид) и „Байерн“ (Леверкузен) завършиха 0:0 на стадион „Висенте Калдерон“. В първата среща на „БайАрена“ „дюшекчиите“ победиха с 4:2 и така продължават към следващата фаза.

8-те отбора, които се класираха за следващия етап на Шампионска лига са: Реал (Мадрид), Байерн (Мюнхен), Барселона, Борусия (Дортмунд), Лестър, Ювентус, Атлетико (Мадрид) и Монако. Жжребият, който ще определи отборите, които ще се изправят един срещу друг в следващата четвъртфинална фаза на турнира, ще бъде теглен утре, 17 март.