Мугуруса е новата шампионка на „Уимбълдън“

0
Испанката Гарбинье Мугуруса е новата шампионка на

Испанката Гарбинье Мугуруса е новата шампионка на „Уимбълдън“, след победа със 7:5, 6:0 над петкратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ).

Това е втора титла от Големия шлем за испанката след Ролан Гарос 2016.

В първия сет Мугуруса отрази два сетбола при 4:5, 15:40, а във втория не остави шансове на 37-годишната си съперничка и за първи път в кариерата си грабна трофея на „Уимбълдън“. Преди две години тя бе финалистка, но загуби от сестрата на Винъс – Серина Уилямс.

За Винъс това бе девети финал в Лондон в кариерата й.

Първият сет бе изключително равностоен, като и двете тенисистки предложиха истинско зрелище за зрителите на Централния корт. Двете печелеха сравнително лесно своите подавания, но същевременно сътвориха истинска престрелка помежду си от основната линия и показаха тенис от най-високо ниво. Ключовият момент в частта дойде в гейм номер 11, в който испанката реализира решаващ пробив, а след това приключи сета за 7-5 в нейна полза.

Мугуруса стартира ударно втората част и след два ранни пробива дръпна в резултата с 3-0. Наказателната акция на 15-та в света продължи с нов брейк и изразителното 5-0, на което петкратната шампионка не успя да намери противовес. В крайна сметка испанката бе безпощадна и след час и 18 минути вдигна победоносно ръце.