На Градския стадион в Русе: Две грешки, два гола и „Дунав“ аут от турнира за Купата

0
На Градския стадион в Русе

„Левски“ стана четвъртият полуфиналист в турнира за Купата на България по футбол, след като не без помощта на отбраната на „Дунав“ спечели с 2:0 ¼-финалния двубой на Градския стадион в Русе.

В 23-тата минута Милош Цветкович центрира в наказателното поле на „Дунав“, където Милчев допусна много груба грешка, тъй като не успя да изчисти топката и тя попадна в Жуниор Мапуку. Конгоанецът овладя топката, обърна се сам срещу Антонов и го разстреля за 0:1.

Секунди преди да изтече редовното време на първото полувреме нова, много груба грешка доведе до втори гол във вратата на „Дунав“. Милчев не успя да изчисти топката и я изпрати в краката на Димов, откъдето тя попадна в Жерсон Кабрал, а той отблизо не пропусна да реализира за 0:2.

През второто полувреме играта на „Дунав“ бе значително по-добра, но за съжаление възпитаниците на Малин Орачев не можаха да стигнат до гол. В 67-ата минута Бранимир Костадинов се измъкна от защитата на „Левски“, но стреля атрактивно със задна ножица, което не затрудни Митрев. В 77-ата минута след корнер Будинов стреля добре с глава, но капитанът на „сините“ успя да отбие удара. В 84-тата минута удар на Васил Шопов се отби от напречната греда, а минута по-късно Бранимир Костадинов прати топката в мрежата на „Левски“, но голът бе отменен заради засада.