Почетни плакети за русенските медалистки

0
спортния министър

Състезателката на русенския клуб по борба „Юнак Локомотив“ Биляна Дудова и Тайбе Юсеин, възпитаничка на Спортното училище „М-р Атанас Узунов“ бяха наградени с почетни плакети от спортния министър Красен Кралев вчера. Отличията им бяха връчени за шампионските титли, които двете момичета завоюваха на Европейското първенство по свободна борба в руския град Каспийск. Биляна се качи на най-високото стъпало на почетната стълбичка в кат. до 57 кг, а Тайбе – в кат. 62 кг. Любопитна подробност е, че Тайбе спечели европейската титла навръх 27-ия си рожден ден.

Награди получиха и другите медалисти – Мими Христова (59 кг), спечелила сребърен медал и Даниел Александров, завоювал бронзов медал при класиците в кат. 82 кг.

Плакети получиха и старши-треньорите на жените Петър Касабов и на класическия стил Армен Назарян. На срещата присъства и председателят на Европейския съвет по борба и вицепрезидент на Международната федерация по борба Цено Ценов.

„Изгледах всяка една Ваша среща по телевизията и по интернет. През последните години България успя да създаде школа в женската борба, която отговаря на най-високите световни стандарти. Възхищавам Ви се и Ви желая да затвърдите доброто си представяне на Световното първенство в Будапеща и на Олимпийските игри в Токио“, каза в приветствието си към спортистите Кралев.

На 13 май женският ни национален отбор заминава на лагер в Окаяма, Япония, където ще се подготвя заедно с някои от най-добрите местни състезателки.