Прекършихме „лалетата“, бихме ги 2:0

0
„Лъвски скок“

България постигна важна победа над Холандия с 2:0 в среща от група „А“ на квалификациите в зона Европа за Мондиал 2018.

Двубоят се игра пред около 13 хиляди зрители на ст. „Васил Левски“, които обаче оказаха сериозна подкрепа на играчите на Петър Хубчев.

Двата гола за „лъвовете“ отбеляза Спас Делев, който бе точен в 5-ата и 20-ата минута.

В 5-ата минута нападателят се възползва от неразбирателство между 17-годишния дебютант Де Лихт и Зут, като пое топката на гърди, финтира вратаря и вкара своя първи гол с националната фланелка.

В 20-ата минута Делев взриви трибуните с нов гол. Този път той пое топката извън наказателното поле, финтира Де Лихт и със силен изстрел от 18 метра прати топката в долния ляв ъгъл на Зут.

„Лялетата“ опитаха да осъществят натиск в половината на “лъвовете”, но играчите на Петър Хубчев показаха характер и не се огънаха. Бранеха отлично и заслужено се поздравиха с важния успех

В другите мачове от групата Швеция надделя над Беларус у дома с 4:0, а Франция спечели гостуването си на Люксембург с 3:1.

Успехът изкачи отбора ни на трето място в класирането с 9 точки, докато „лалетата“ са вече четвърти със 7. Лидери са „петлите“ с 13 точки, а Швеция е пред нас на втората позиция с 10 точки.