ПСЖ постави „Барса“ на колене, наниза й 4 „Парк де Пренс“

0
„Пари Сен Жермен“ изнесе „лекция“

„Пари Сен Жермен“ изнесе „лекция“ и разби „Барселона“ с 4:0 в първи мач от 1/8-финалите на Шампионска лига, игран на стадион „Парк де Пренс“ във френската столица. Шампионите на Франция направиха изключителен мач и тотално надиграха именития си съперник, като могат да съжаляват, че не отбелязаха още 3-4 гола във вратата на Марк Андре Тер Стеген, докато каталунците бяха неузнаваеми, въпреки че започнаха в атака със звездното си трио – Меси, Неймар и Суарес.

Още от първата минута възпитаниците на Унай Емери наложиха натиск и започнаха да създават положения пред противниковата врата, като това даде резултат в 18-та минута, когато Анхел ди Мария даде преднина на своя тим с точно изпълнение от свободен удар. До края на първото полувреме парижани успяха да материализират игровото си предимство с още един гол, дело на Юлиан Дракслер в 40-та минута. Германският национал се разписа след добра асистенция на Марко Верати и точен изстрел по диагонала.

След почивката нямаше промяна в съотношението на силите, като Ди Мария покачи на 3:0 в 55-та минута със страхотен изстрел от далечно разстояние. Това попадение бе като шамар за играчите на Барселона, които тотално загубиха вяра, а домакините продължиха да бъдат опасни на контраатака. В 72-та минута централният нападател Единсон Кавани реализира една от тях, след като получи много добро извеждащо подаване от Тома Мюние.