„Реал“ отстрани „Байерн“ след драма с продължения

0
„Реал“ (Мадрид) се класира за полуфиналите на Шампионска лига

„Реал“ (Мадрид) се класира за полуфиналите на Шампионска лига, след драматична победа над „Байерн“ (Мюнхен) с 4:2 у дома драма с продължения.

С общ резултат 6:3 „белият балет“ продължава в следващата фаза на турнира. В герой за Кралския клуб за пореден път се превърна звездата Кристиано Роналдо, който реализира хеттрик на „Сантяго Бернабеу“, седмица след като се разписа два пъти на „Алианц Арена“. „Байерн“ завърши мача с човек по-малко, след като съдията изгони Артуро Видал в 84-ата минута на срещата

„Байерн“ откри резултата с попадение на Левандовски от дузпа в 52-ата минута на срещата. Роналдо изравни с отличен удар с глава в 76-ата минута, но автогол на Серхио Рамос в следващата минута върна интригата в двубоя. В 105-ата минута Кристиано Роналдо се разписа за 2:2, но при паса той беше в положение на засада, която не беше маркирана. Останалите в намален състав германци нямаха съпротивителни сили и шест минути по-късно португалецът оформи хеттрика си и отново от спорно положение за засада направи резултата 3:2.