„Реал“ посече „Барса“ за 10-та Суперкупа

0
„Реал

„Реал“ Мадрид срази с 2:0 вечния си съперник „Барселона“, за втори път в рамките на пет дни и триумфира със Суперкупата на Испания.

Така след 3:1 в първия двубой и общ резултат 5:1 „белите“ са супершампиони на страната за десети път в клубната история. Рекордьор по трофеи обаче остава тимът на „Барселона“, които е с 12.

Домакините започнаха силно и стигнаха до ранен гол. В 4-ата минута блестящият все по-ярко Марко Асенсио съсече гостуващия тим с феноменален изстрел от около 30 метра. Испанският национал направи същото и в мача на „Камп Ноу“.

До почивката Карим Бензема добави още едно попадение. Между тях Лукас Васкес разтресе левия стълб зад Марк-Андре тер Стеген, за да подчертае още повече превъзходството на белия балет

След паузата Барса определено живна „Реал“ също посвали видимо оборотите и показа част от способностите. Луис Суарес и Лео Меси по веднъж нацелиха гредите, но с това се изчерпа целия актив на „блаугранас“ в тази среща.