Груповата фаза на Лига Европа приключи

Резултати и класиране в групите на Лига Европа

Автор:
24 Ное. , 2017  

Резултати, голмайстори и класиране в групите след петия кръг на турнира Лига Европа:

Група „А“

ФК Астана – Виляреал 2:3 (1:0 Жуниор Кабананга 22; 1:1 Даниел Раба 39; 1:2 Седрик Бакамбю 65, 83; 2:3 Патрик Твумаси 88)

Макаби Тел Авив – Славия Прага 0:2 (0:1 Йозеф Хушбауер 45; 0:2 Йозеф Хушбауер 54)

Класиране:
1. Виляреал – 11 точки
2. Славия Прага – 8
3. Астана – 7
4. Макаби Тел Авив – 1

Група „В“

Партизан Белград – Йънг Бойс 2:1(1:0 Леандре Тавамба 12; 1:1 Муми Нгамалеу 25; 2:1 Огнен Ожегович 53)

Шкендербеу – Динамо Киев 3:2 (0:1 Виктор Циганков 16; 1:1 Сабиен Лилай 18; 2:1 Джеймс Адений 53; 3:1 Али Сове 57; 3:2 Назарий Русин 90)

Класиране:
1. Динамо Киев – 10 точки
2. Партизан Белград – 8
3. Шкендербеу – 5
4. Йънг Бойс – 3

Група „С“

Спортинг Брага – Хофенхайм 3:1 (1:0 Марсело Гойано 1; 1:1 Марк Ут 74; 2:1 Франсерджо 81; 3:1 Франсерджо 90)

Лудогорец Разград – Истанбул Башакшехир 1:2 (0:1 Един Вишча 20; 0:2 Керим Фрай 27; 1:2 Марселиньо 65)

Класиране:
1. Спортинг Брага – 10 точки
2. Лудогорец Разград – 8
3. Истанбул Башакшехир – 5
4. Хофенхайм – 4

Група „D“

Милан – Аустрия Виена 5:1 (0:1 Кристоф Моншайн 21; 1:1 Рикардо Родригес 27; 2:1 Андре Силва 36; 3:1 Патрик Кутроне 42; 4:1 Андре Силва 70; 5:1 Патрик Кутроне 90)

АЕК Атина – Риека 2:2 (0:1 Александър Гордън 8; 0:2 Александър Гордън 26; 1:2 Серхио Араухо 45; 2:2 Лазарос Христодулопулос 55)

Класиране:
1. Милан – 11 точки
2. АЕК Атина – 7
3. Аустрия Виена – 4
4. Риека – 4

Група „Е“

Евертън – Аталанта 1:5 (0:1 Браян Кристанте 12; 0:2 Бриан Кристанте 64; 1:2 Сандро Рамирес 71; 1:3 Робин Госенс 86. 1:4 Андреас Корнелиус 88; 1:5 Андреас Корнелиус 90)

Лион – Аполон Лимасол 4:0 (1:0 Муктар Диакаби 29; 2:0 Набил Фекир 32. 3:0 Мариано Диас 67; 4:0 Мизиан Майолида 90)

Класиране:
1. Аталанта – 11 точки
2. Лион – 11
3. Аполон Лимасол – 3
4. Евертън – 1

Група „F“

Локомотив Москва – ФК Копенхаген 2:1 (1:0 Джеферсън Фарфан 17; 1:1 Бенямин Върбич 31;2:1 Джеферсън Фарфан 51)

Шериф Тираспол – Злин 1:0 (1:0 Жайро 11)

Класиране:
1. Шериф Тираспол – 9 точки
2. ФК Копенхаген – 8
3. Локомотив Москва – 6
4. Злин – 2

Група „G“

Лугано – Апоел Беер Шева 1:0 (1:0 Карлиньос 50)

Виктория Пилзен – ФКСБ 2:0 (1:0 Милан Петржела 49; 2:0 Ян Копич 76)

Класиране:
1. ФКСБ – 10 точки
2. Виктория Пилзен – 9
3. Лугано – 6
4. Апоел Беер Шева – 4

Група „Н“

БАТЕ Борисов – Цървена звезда 0:0

Кьолн – Арсенал 1:0 (1:0 Серу Гираси 62-дузпа)

Класиране:
1. Арсенал – 10 точки
2. Кьолн – 6
3. Цървена звезда – 6
4. БАТЕ Борисов – 5

Група „I“

Коняспор – Марсилия 1:1 (1:0 Нейч Скубич 82-дузпа; 1:1 Уилфред Моке 90+3-автогол)

Залцбург – Витория Гимараеш 3:0 (1:0 Мунас Дабур 26; 2:0 Андреас Улмер 45; 3:0 Хе-Чан Хуанг 67)

Класиране:
1. Залцбург –11 точки
2. Марсилия – 7
3. Коняспор – 5
4. Витория Гимараеш – 4

Група „J“

Атлетик Билбао – Херта Берлин 3:2 (0:1 Матю Леки 26; 1:1 Ариц Адурис 35-дузпа; 1:2 Дейви Селке 36; 2:2 Ариц Адурис 66-дузпа; 3:2 Иняки Уилямс 82)

Йостерсунд – Заря Луганск 2:0 (1:0 Алхаджи Геро 40; 2:0 Саман Годос 78)

Класиране:
1. Йостерсунд – 10 точки
2. Атлетик Билбао – 8
3. Заря Луганск – 6
4. Херта Берлин – 4

Група „К“

Лацио – Витес 1:1 (0:1 Брайън Линсен 13; 1:1 Луис Алберто 42)

Ница – Зюлте-Варегем 3:1 (1:0 Марио Балотели 5-дузпа; 2:0 Марио Балотели 31; 2:1 Бриан Хамалайнен 81; 3:1 Адриен Тамез 85)

Класиране:
1. Лацио – 13 точки
2. Ница – 9
3. Зюлте-Варегем – 4
4. Витес – 2

Група „L“

Розенборг – Реал Сосиедад 0:1(Микел Оярсабал 90)

Зенит Санкт Петербург – Вардар Скопие 2:1 (1:0 Дмитрий Полоз 16; 2:0 Емилиано Ригони 43; 2:1 Деян Блажевски 90+3)

Класиране:
1. Зенит Санкт Петербург – 13 точки
2. Реал Сосиедад – 12
3. Розенборг – 4
4. Вардар Скопие – 0



Comments are closed.