Руснак изхвърли Гришо от турнира в Ню Йорк

0
Григор Димитров отпадна от турнира от сериите

Григор Димитров отпадна от турнира от сериите 500 в Ню Йорк след загуба 4:6, 2:6 от Даниил Медведев след малко повече от час игра.

Медведев направи пробив на нула в петия гейм, а Димитров отговори мигновено по същия начин, като още в ответния гейм не даде точка на съперника си. Серията пробиви продължи и руснакът отново спечели при сервис на четвъртия в схемата, като този път се възползва от преднината си и взе сета.

Във втория Димитров водеше с 2:1 и имаше две възможности за пробив при 40:15. Медведев се спаси и със силна серия от пет поредни гейма спечели мача. В последните три гейма българинът взе само точка.

Това бе втори мач между Димитров и Медведев. Първият им сблъсък бе по-рано през 2017 година в Куинс. Тогава обаче хасковията се поздрави с победата. Сега представителят на Русия взе реванш и изравни баланса.

Следващите изяви на първата българска ракета ще бъде в турнирите от сериите „Мастърс“ в Монреал и Синсинати (12-20 август), а на 28 август започва последният за сезона турнир от Големия шлем – US Open.