С вратарски „подаръци“ „Дунав“ отстъпи с 0:3 на ЦСКА

0
„Дунав“ не успя да прекъсне

Въпреки че направи един от добрите си мачове от началото на първенството „Дунав“ не успя да прекъсне поредната серия на ЦСКА и напусна „Българска армия“ победен с 0:3 в мач от 10-ия кръг на Първа лига.

С немалък „принос“ за успеха на „червените“ беше взетия под наем от ЦСКА вратар на „Дунав“ Александър Конов, който през второто полувреме замени титулярния вратар Мирослав Антонов.

През първото полувреме играта беше напълно равностойна, нещо повече – на два пъти „Дунав“ имаше възможност да поведе в резултата. В 30-ата минута Васев намери Васил Шопов, който с поемането елиминира Бодуров и излезе очи в очи с Черниаускас, успя да прокара топката покрай червения страж, но тя излезе в аут на сантиметри покрай лявата греда. Минута преди края на полувремето добра атака на „Дунав“ завърши с пас на Шопов към Васев, който стреля по земя, но Черниаускас буквално с върха на пръстите успя да избие в корнер.

След подновяването на играта домакините усилиха натиска и в 56-ата минута, не без помощта на Конов, поведоха в резултата. Тиаго Родригес центрира от пряк свободен удар, Конов тръгна да излиза, но се разколеба. Това бе достатъчно за Каранга, който се извиси при далечната греда и с параболичен удар я прати в мрежата му.

12 минути по-късно, отново след грешка на Конов, „червените“ стигнаха до второ попадение. При центриране от корнер вратарят доста непохватно изпусна топката, тя отиде право при Бодуров, а опитният защитник не чака втора покана и се разписа на празна врата.

Крайното 3:0 оформи Тиаго Родригес с изключителен удар от пряк свободен удар

След този мач ЦСКА е лидер в класирането с актив от 22 точки, а „Дунав“ е на незавидната 11-та позиция с актив от само 8 точки.