Секунди преди края Меси разплака „белия балет“

0
10 секунди

С гол на Меси 10 секунди преди последния съдийски сигнал „Реал“ загуби с 2:3 домакинския мач с „Барселона“ на „Сантяго Бернабеу“.

Аржентинецът, който с 16 попадения във вратата на кралския тим вече е рекордьор по вкарани голове в „Ел Класико“, прекъсна победната серия от 22 мача на „белия балет“. Който не беше губил на „Сантяго Бернабеу“ края на февруариминалата година.

Касемиро даде преднина на „Реал“ в 28-ата минута, но в 33-ата Меси изравни резултата, като с този точен удар записа 15 попадения в дербито и надмина легендата на „Кралския клуб“ Алфредо Ди Стефано, автор на 14 гола в противопоставянето между двата отбора.

Иван Ракитич в 73-ата минута с мощен изстрел извън границата на наказателното поле с левия крак даде преднина на „Барса“, а малко по-късно капитанът на мадридчани Серхио Рамос остави съотборниците си с 10 човека на терена, след като извърши грубо нарушение срещу Меси.

Макар и с човек по-малко „белият балет“ успя да изравни в 86-ата минута, когато Хамес Родригес се възползва от добро подаване на Марсело и разстреля вратата на каталунците. В допълнителното време Меси, след подаване на Алба, реализира ново попадение и осигури трите точки за каталунците в дербито