Севда Асенова – Спортист №1 за месец октомври

0
спортист №1 за месец октомври

Състезателката на Боксов клуб „Русе“ Севда Асенова бе избрана за спортист №1 за месец октомври в анкетата до спортните редакции на Пресклуб „България“.

Преди месец тя спечели златния медал в своята категория и стана носител на купа „Балкан“ на едноименния международен турнир в София. Малко преди турнира тя спечели златен медал и на Европейското първенство в Каша, Италия.

В надпреварата за отличието Севда получи 9 гласа в допитването и заслужи значката „Златна България“ и ваучер от Пампорово за уикенд за двама.

Асенова изпревари световната шампионка по карате Борислава Ганева, която получи 6 гласа, европейския шампион за кадети в таекуондото Даниел Ладжев (4) и световната вицешампионка по карате при девойките до 19 г. Ивет Горанова (1 глас).

Тя обяви, че за догодина ще тръгне с „малката кошница“ и иска първо на европейското в Полша през май да спечели квота за световното, а от самия шампионат в Индия през ноември да вземе медал. За следващата олимпиада в Токио през 2020 г. Севда не иска още да говори. „Много е далече, ще видим“, каза Севда.