Шахматистка на „Пристис“ стана шампион на Европейския съюз

0
„Пристис“

Състезателка на Шахматен клуб „Пристис“ Диляна Иванова, стана  шампион на първенството на Европейския съюз.

Успехът на 10-годишната русенка придобива още по-голяма стойност от факта, че Диляна постигна успеха с в групата на момчетата, която е значително по-трудна. Успехът й донесе и 78 точки към личния коефициент ЕЛА.

В първенството, което се проведе от 1-ви до 10-ти август в австрийския град Мурек, взеха участие деца от 20 държави. Забележителен е фактът, че Диляна постигна стопроцентов резултат – 9 победи от 9 партии!

Състезанието бе последен етап от подготовката на Диляна за Световното първенство по шахмат за деца в Бразилия, което ще се проведе от 21 до 31 август. Там тя ще се опита да подобри своето постижение от 2015 г., когато завоюва бронзов медал. Участието ѝ в Бразилия стана възможно благодарение на подкрепата на Община Русе.

Припомняме, че тази година състезателката на ШК Пристис е републиканска шампионка на България за момичета до 10 години отново със стопроцентов резултат.