„Славия“ „препъна“ „Дунав“ за ЧРД на Георги Петков

0
„Славия“ „препъна“ „Дунав“

„Славия“ „препъна“ „Дунав“, побеждавайки го с 1:0 на Градския стадион в Русе, където капитанът на „белите“ Георги Петков отбеляза 42-рия си рожден ден. Божидар Васев от „Дунав“ също празнуваше рожден ден, но съотборниците му не успяха да го зарадват.

Стражът на „Славия“ бе и един от главните виновници за успеха на столичани, спасявайки на няколко пъти вратата си от сигурни попадения.

Победния гол за „Славия“ вкара Минчев в 27-ата минута от пряк свободен удар.

Двата тима си разделиха по едно полувреме, като през първото гостите бяха по-активни, а второто – русенци.

Отлично изпълнение на фаул в 27-ата минута даде аванс на „Славия“. Националът Минчев не остави никакви шансове на Мартин Луков, като реализира своя шести гол в шампионата.

След почивката „Дунав“ създаде повече чисти положения, особено към края на срещата. В 70-ата минута домакините можеха да изравнят чрез Васил Шопов. Халфът бе оставен непокрит след атака и центриране към него отдясно, но не уцели добре топката и Георги Петков спаси.

В 75-ата минута „Дунав“ пак бе близо до попадение, но Петков отново демонстрира рефлекс, отразявайки шут от десетина метра.

В 89-ата минута Луис Карвальо направи невероятен пропуск, когато от два метра не уцели вратата след центриране на Бранимир Костадинов и лиши „Дунав“ от точката.