„Смърфовете“ вгорчиха празника на русенци

0
Пловдивските „смърфове“

Пловдивските „смърфове“ вгорчиха празника на повече от 12 000 русенци, дошли да се порадват на играта на любимците си в първия им мач на реновирания Градски стадион.

Гостите победиха с 3:2 „Дунав“ в четвъртия кръг от първата шестица на Първа лига.

Дунавци започнаха силно и още в шестата минута поведоха в резултата. Васил Шопов изведе Бирсент Карагарен по дясното крило. Бившият футболист на „смърфовете“ стреля, ударът му бе избит от Илко Пиргов, но топката на крака на Костадинов, който от няколко метра на празна врата нямаше как да сбърка.

Само десетина минути по-късно обаче Ванчо Траянов с дълъг пас намери Марчев, който успя да се справи с двама от защитниците на „Дунав“ и прати топката във вратата на Антонов за 1:1. В 57-ата Умбарев намери добре Мартин Камбуров и той за втори път прати топката в мрежата на Антонов.

Дунавци се хвърлиха да търсят изравняване, оголиха защитата и бяха наказани в 86-ата минута, когато при контраатака Камбуров намери Марчев на чиста позиция и резултатът стана 3:1. 60 секунди по-късно Христофор Хубчев центрира от левия фланг и Костадинов успя да прати топката в мрежата от малък ъгъл. В последните минути „Дунав“ тръгна с всички сили напред, но защитата на „жеелезничарите“ се справи, за да осигури успеха на тима си.