Григор с убедителна победа на старта на Australian Open!

0
срещу щастлив губещ

Григор Димитров стартира участието си на Откритото първенство на Австралия с очаквана убедителна победа 6:3, 6:2, 6:1 над квалификанта Денис Новак (Австрия).

Българинът контролираше мача във всеки един момент, разиграваше австриеца от единия до другия край на корта, не му оставяше много време за реакция и нито веднъж не даде повод за съмнение в крайния изход. В първия сет той стигна до ранен пробив и поведе с 4:1, след което без проблеми затвори сета 6:3.

Българинът започна ударно втория сет и проби в първия гейм. Без да демонстрира всичките си оръжия Григор печелеше гейм след гейм и приключи сета при 6:2.
Димитров бе още по-убедителен в третия сет. След два по-оспорвани гейма в началото българинът спечели три поредни гейма на нула, като два от тях бяха при сервис на съперника и поведе с 4:1. Освен това в петия гейм направи невероятна къса топка от бекхенд, като при удара приклекна по такъв начин, че падна на корта. След само 1 час и 39 минути Григор приключи мача с 24-годишния австриец, за когото това бе първо участие в основната схема на турнир от Големия шлем.

Във втория кръг съперник на Григор ще бъде също тенисист, достигнал до основната схема през ситото на квалификациите. Съперникът му ще бъде определен от двубоя между шведа Елиас Имер и американеца Макензи МакДоналд.

Първият ден на турнира не беше лишен от изненади. Миналогодишната финалистка от Откритото първенство на Австралия Винъс Уилямс изхвърча още в първия кръг, след загуба на старта от Белинда Бенчич с 3:6, 5:7. За американката това бе 77-о участие на турнир от Големия шлем, като до този момент тя водеше с 4-0 победи в общия баланс срещу тази съперничка.

Бенчич реализира 5 аса, 32 уинъра и 5 пробива, а сбърка два пъти на свой сервис. Във втори кръг нейна съперничка ще бъде победителката от мача между тайландката Луксика Кумхум и шведката Йохана Ларсон

Шампионката от US Open Слоун Стивънс записа осма поредна загуба и приключи участието си на Откритото първенство на Австралия след първия си мач. Поставената под номер 13 американка загуби от Жън Шуай (Китай) с 6:2, 6:7(2), 2:6. Стивън няма победа, след като спечели титлата в Ню Йорк.

Доминика Цибулкова, поставена под номер 24, също напусна турнира в първия кръг. 28-годишната словачка загуби с 2:6, 2:6 от Кая Канепи (Естония).