Валтери Ботас потегля пръв на „Интерлагос“, Хамилтън разби болида

0
Валтери Ботас

Валтери Ботас с „Мерцедес“ спечели квалификацията за утрешната надпревара за Гран При на Бразилия във Формула 1 на пистата „Интерлагос“. Той спря хронометъра на 1:08.322 минути, което е нов рекорд на пистата. Финландецът изпревари втория в подреждането Себастиан Фетел с „Ферари“ с минималните 38 хилядни от секундата. Трети остана другият пилот на Ферари – Кими Райконен, а шестицата допълниха Ферстапен и Рикиардо с „Ред Бул“, и Серхио Перес с „Форс Индия“.

Световният шампион във Формула 1 за 2017 година Люис Хамилтън с „Мерцедес“, който беше на ниво в свободните тренировки, отпадна още в първата фаза на квалификацията.

Хамилтън започна в началните минути да загрее гумите, но в един момент не успя да овладее болида, завъртя се и се удари в огражденията, което ще му отреди място в дъното на стартовата решетка за утрешното състезание.

Така битката за второто място в класирането при пилотите може да се завърже, ако Ботас успее да спечели състезанието.. Фетел води пред финландеца с 15 точки при оставащи две състезания от сезона.