„Юве“ не позволи на „Барса“ да сътвори нова сензация, „Монако“ без проблеми срещу „Борусия“

0
„Барселона“ не успя да сътвори нова футболна сензация

„Барселона“ не успя да сътвори нова футболна сензация и напусна Шампионската лига след нулево равенство с „Ювентус“ на „Камп Ноу“ в реванша от ¼ финалите.

„Барселона“ не успя да вкара гол за първи път у дома от 21 мача от Шампионска лига и за втора поредна година отпадна на четвъртфиналната фаза на турнира.

Опитните италианци се отбраняваха изключително грамотно и въпреки че дадоха някои шансове на каталунците, успяха да опазят вратата си суха. Така „Ювентус“ продължава напред с резултат 3:0 след класическата победа в първия мач в Торино.

В другия четвъртфинал „Монако“ се наложи над „Борусия“ (Дортмунд) с 3:1 в Княжеството и с общ резултат 6:3 продължава панред. Тийнейджърът Килиан Мбапе даде преднина на „Монако“ още в третата минута, а Радамел Фалкао удвои преднината в 17-ата. Три минути след почивката Марко Ройс върна един гол, но в 81-ата Валер Жермен сложи край на спора с трети гол за „Монако“.

Така вече са известни всички полуфиналисти в турнира, а това са отборите на „Атлетико“ (Мадрид), „Реал“ (Мадрид), „Монако“ и „Ювентус“