За 10 минути „Ботев“ „разнищи“ „Дунав“

0
10 минути

С 3 гола, реализирани в рамките в рамките само на 10 минути „Ботев“ записа „класическа“ победа срещу „Дунав“ в мач от последния, 26-и кръг на „редовната“ част от първенството на Първа лига.

Головете за успеха на „канарчетата“ вкараха  Жоао Пауло в 68-ата и 79-ата, и Тодор Неделев в 74-ата минути на двубоя.

Още в първата минута домакините имаха възможност за гол, след това двата отбора имаха своите възможности преди края на първата част, но зрителите по трибуните не успяха да видят гол.

След почивката Ботев беше пълен господар на терена, а бившият играч на тима Божидар Васев получи травма и напусна принудително в 60-ата минута. Домакините направиха няколко сериозни пропуски през вратата на Мартин Луков. Голът все пак падна в 68-ата минута, когато Густаво Алфонсо подаде на Жоао Пауло, а нападателят с хубав диагонален удар вкара за 1:0.

Попадението матира гостите, които получиха още два гола в рамките на десет минути. Мартин Ковачев сбърка в изнасянето на топката в 74-ата минута, като даде топката на Тодор Неделев. Той напредна, след което изстреля бомбен шут от около 25 метра прати за втори път топката в мрежата на Луков. Пет минути след това Жоао Пауло оформи крайното 3:0 след самостоятелен пробив. Влезлият като резерва Стивън Петков направи невероятен пропуск и пропусна да отбележи четвърти гол.