Зрелищни мачове и много голове на ¼-финалите за Лига Европа

0
Зрелищни мачове и много голове

Зрелищни мачове и много голове предложиха на зрителите първите мачове от от ¼-финалната фаза на турнира Лига Европа.

„Арсенал“ победи ЦСКА Москва с 4:1 и направи решителна стъпка към полуфиналите на Лига Европа. Лондонският тим надигра категорично съперника си в първия двубой от 1/4 финалите, който се игра на стадион „Емиратс“ в Лондон. И петте попадения в мача паднаха през първото полувреме. Аарън Рамзи даде преднина на домакините в 9-ата минута, но в 15-ата ЦСКА възстанови равенството чрез Александър Головин. Минута и половина по-късно руснаците за малко не шокираха отново зрителите в британската столица, но Ахмед Муса не уцели очертанията на вратата, след като се озова очи в очи срещу Петер Чех.

„Арсенал“ отново поведе в резултата в 23-тата минута с гол от спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Шенников срещу Месут Йозил и реализирана от Александър Лаказет. Пет минути по-късно уелсецът Рамзи покачи на 3:1 с техничен прехвърлящ удар, а Лаказет вкара втория си гол в 35-ата минута, който се оказа последен в срещата. През второто полувреме двата отбора отново играха динамичен и интересен футбол, но повече голове не бяха отбелязани. В 77-ата минута Рамзи бе близо до реализирането на хеттрик, но ударът му срещна страничната греда. Българският национал от тима на ЦСКА Георги Миланов влезе на терена в 74-тата минута.

„Атлетико“ (Мадрид) също си осигури солидна преднина след успех над „Спортинг“ с 2:0. Коке изведе „дюшекчиите“ напред още в първата минута, а Антоан Гризман оформи крайното 2:0 в края на първото полувреме.

„Лацио“ победи „Залцбург“ с 4:2 в Рим. Сенад Лулич откри в 8-ата минута, в 30-ата Валон Бериша  изравни от дузпа. Марко Пароло отново изведе домакините напред, 4 минути след началото на второто полувреме, в 71-ата Минамино изравни за „залцбургските музиканти“. Три минути по-късно Фелипе Андерсон отново изведе домакините напред, след още две Чиро Имобиле оформи крайното 4:2 за „Лацио“.

С гол на Тимо Вернер в продължението на първото полувреме „Лайпциг“ надви „Марсилия“ с 1:0.