Зрелищни мачове в Шампионска лига, „Реал“ и „Монако“ на крачка от полуфиналите

0
Зрелищни мачове

Зрелищни мачове предложеха на любителите на футбола четвъртфиналните мачове от Шампионска лига, които се играха снощи.

„Реал“ (Мадрид) и „Монако“ направиха огромна крачка към полуфиналите в Шампионската лига след победи като гости. Кралския клуб се наложи с 2:1 при гостуването си на „Байерн“ (Мюнхен) в първия четвъртфинален сблъсък между двата тима. И двете попадения за победителите реализира суперзвездата на мадридчани Кристиано Роналдо, разписал се съответно в 47-ата и 77-ата минути. За домакините се разписа Артуро Видал в 25-ата минута, а в 45-ата пропусна дузпа. Сериозна роля за загубата на баварците изигра и това, че те бяха близо 30 минути с човек малко заради червения картон на Хари Мартинес.

В другия мач от „Атлетико“ Мадрид победи като домакин с минималното 1:0 шампиона на Англия „Лестър“. Единственото попадение в срещата бе дело на Антоан Гризман, който се разписа от дузпа в 28-ата минута.

Монако победи Борусия Дортмунд с 3:2 като гост в първа четвъртфинална среща от Шампионската лига по футбол.

Двубоят беше игран снощи, след като във вторник беше отложен заради бомбен атентат срещу автобуса на домакините по пътя към стадион „Сигнал Идуна Парк“, при който пострада испанският бранител Марк Бартра. Бартра беше опериран, а заменилият го в състава Свен Бендер беше с основна вина за втория гол на французите. През първото полувреме французите поведоха 2:0 след попадения на Мбапе в 19-ата и автогол на Бендер в 35-ата минути.

В 57-ата минута Усман Дембеле бе точен за 1:2, връщайки надеждите на „жълто-черните“. В 79-ата минута Мбапе с втория си гол в мача направи резултата 1:3. Шинджи Кагава вкара гол за 2:3 в 84-ата минута, но монегаските си извоюваха доста добър резултат преди реванша.