Бразилия стартира с чиста победа над Египет

0
Бразилия стартира с чиста победа

Олимпийският волейболен шампион Бразилия стартира успешно участието си на Световното първенство в Италия и България.
В зала „Арена Монмат“ „Селесао“ успя да се справи и надделя над Египет с чистото 3:0 (25:17, 25:22, 25:20) в първата си среща от Група В
Олимпийските шампиони от Бразилия изпитваха известни затруднения във втория и третия гейм, в който дори изоставаха в резултата. Все пак, южноамериканците се справиха със ситуацията и спечелиха чисто с 3:0.
Най-полезни за „Селесао“ бяха Уолъс Де Соуса (1 ас и 69% ефективност в атака) и Дъглас Соуса (1 ас и 65% ефективност в атака) с по 12 точки за победата. За египтяните звездата на тима Ахмед Абделхай завърши с 13 точки.
Днес момчетата на треньора Ренан Дал Зото ще играят срещу финалиста в Лигата на нациите Франция, който надигра Китай също с 3:0 гейма, в може би най-интересния мач от групата. Дербито в Група В е от 20,30 часа. Преди това от 17,00 часа пък Египет ще излезе срещу Канада, която започна с победа над Холандия с 3:0.