30 русенски щангисти в битка за медалите

0
глобата от 250 000 долара

30 състезатели от Тежкоатлетически спортен клуб „Русе“ ще се включат в започващия през следващата седмица Държавен личен шампионат по вдигане на тежести.

Младите тежкоатлети ще пътуват заедно със своите треньори Кръстина и Радослав Атанасови, под чието ръководството все още текат тренировки за предстоящата надпревара.

Състезанието ще се проведе между 10 и 14 май в Смолян. Със задачата да организира турнир на високо ниво тази година, се е заел шампиона по вдигане на тежести Величко Чолаков, който в момента е треньор на местния клуб по вдигане на тежести „Родопа“. Очакванията са, в турнира да се включат над 400 състезатели във всички възрастови групи в различните категории. Русенските тежкоатлети ще имат представители при момичетата и момчетата, кадетите и кадетките до 15 години, кадетите до 17 години и при мъжете.

Това е най-отговорното индивидуално състезание за младите щангисти за цялата година, коментираха Кръстина и Радослав Атанасови. Те припомниха, че на Държавния личен шампионат през миналата година, русенските тежкоатлети завоюваха над 10 титли и множество сребърни и бронзови отличия. Сега целта пред тях ще бъде защита на представянето им през миналата година и класиране в призовата тройка в съответните категории.