Това показва справка в протоколите за регистрация на Общинската избирателна комисия. Любопитното е, че за разлика от други избори, тази година няма нито един независим кандидат – всичките 53 кандидатури са номинации на политически партии или коалиции от такива и граждански сдружения.
Както следва да се очаква най-ожесточена ще е битката за кметския пост в Община Русе, за който напират 14 кандидати. Най-малък е броят на регистрираните кандидат-кметове за община Сливо поле – едва трима.
Кои са кандидатите да водят общините към по-светло бъдеще (по азбучен ред):
Община Русе
- Анатоли Казаков, ПП “Зелените”
- Божидар Йотов, БСП
- Венцислав Ангелов, Национална републиканска партия
- Володя Попов, “Българска социалдемокрация”
- Галин Ганчев, Коалиция „Реформаторски блок“
- Дауд Ибрям, ДПС
- Искрен Веселинов, Местна коалиция “ПАТРИОТИТЕ- ВМРО”
- Камен Милков – Местна коалиция “Нова алтернатива за Русе”
- Мариян Димитров, Местна коалиция “БЪДЕЩЕ ЗА РУСЕ”
- Мирослав Славчев, ПП “Атака”
- Петър Христов Янков, “Българска пролет”
- Пламен Стоилов, ГЕРБ
- Стелиян Стефанов, АБВ
- Христо Кирилов Попов, “Целокупна България”
Две могили
- Байчо Георгиев, МЕСТНА КОАЛИЦИЯ “Единни за община Две могили”
- Мехмед Мехмедов, ДПС
- Ивайло Иванов, БСП
- Христина Ефтимова, ГЕРБ
- Димитър Димитров, коалиция “Алтернатива на статуквото”, АБВ, Народен съюз, “Земеделски съюз”
- Николай Христов, “Движение 21”
- Божидар Борисов, “Нова алтернатива”
- Борислав Вълчев, НФСБ
Бяла
- Димитър Славов, ГЕРБ
- Найден Найденов, АБВ
- Георги Георгиев, НФСБ
- Кольо Келерджиев, БСП
- Веселин Балтаджиев, Национално движение за стабилност и възход
- Айлян Карамехмедова, ДПС
- Лъчезар Лунчев, “Атака”
- Дамян Дамянов, Местна инициатива
Ветово
- Димитър Денев, ГЕРБ
- Мехмед Мехмед, ДПС
- Петко Ахмаков, БДЦ
- Георги Георгиев, МЕСТНА КОАЛИЦИЯ “Бъдеще за всички”
Борово
- Валентин Великов, ГЕРБ
- Илия Кръстев, РБ
- Венцислав Венков, НФСБ
- Георги Георгиев, БСП
- Ивелина Колева, АБВ
- Силвия Гезмиш, ДПС
- Емил Ушев, “Глас народен”
Сливо поле
- Валентин Атанасов, ГЕРБ
- Георги Големански, БСП
- Левент Исмаилов, ДПС
Иваново
- Георги Миланов, ГЕРБ
- Петър Мънгов, “Атака”
- Ивалинка Цанкова, БСП, АБВ
- Айгюле Бислинова, ДПС
Ценово
- Петър Петров, ГЕРБ
- Росен Миланов, БСП
- Шафкет Раимов, ДПС
- Владимир Калинов, МЕСТНА КОАЛИЦИЯ АБВ, ВМРО, БНД
- Пламен Цаков, “Атака”