„А отбор“ (Русе) отива на финала на Kamenitza Фен Купа 2017

0
„А отбор“ (Русе) отива на финала

„А отбор“ (Русе) отива на финала на Kamenitza Фен Купа 2017, след като спечели регионалния шампионат на турнира, който се проведе на изкуствения терен на стадион „Дунав“.

На второ място в регионалните полуфинали остана отборът на „Бъзън“ (с. Бъзън, обл. Русе), който загуби финалния мач срещу шампионите с 1:5. Трети в класирането се подредиха „Локо Русе“, а почетното четвърто място беше заето от „Ултрапак“ (Русе). С индивидуални призове бяха отличени и „Най-добрият вратар“ Лазар Лилов от „Бъзън“ и „Най-атрактивният състезател“ Георги Георгиев от „А отбор“. Тимът на „Холеман – шеста маса“ (Русе) също се сдоби със специална награда за „Най-спортсменски отбор“, защото изигра всичките си мачове изцяло в духа на феърплей и регистрира най-малко нарушения.

Финалният мач между „А отбор“ и „Бъзън“ многократно вдигна публиката на крака. „А отбор“ откриха резултата още в първите минути и удвоиха преднината си преди края на първото полувреме. През втората половина „Бъзън“ успяха да върнат един почетен гол, но след това шампионите реализираха две поредни статични положения от пряк свободен и корнер и поведоха с 4:1. Минута преди последния съдийски сигнал „А отбор“ изпънаха противниковата мрежа още веднъж и оформиха крайното 5:1.

Победителите получиха купата от кмета на Русе Пламен Стоилов. Победата е техният „билет“ за националните финали, които ще се проведат в Стара Загора в края на септември. Голямата награда за националните шампиони тази година е посещение на мач на любим футболен отбор в рамките на Европа.

Страстите на изкуствения терен на стадион „Дунав“ се разгорещиха още преди финала. Докато двата отбора финалисти събираха сили за заключителния двубой, посетителите имаха възможност да наблюдават първия в историята на Фен Купа мач между фен клубове. Поддръжниците на „Дунав“ Русе се изправиха срещу фен клуба на „Астън Вила“. И двете селекции играха много достойно и се превърнаха в отличен пример за спортсменско поведение. Феновете на „Дунав“ натиснаха силно в началото на мача и създадоха няколко голови положения, но без резултат. „Астън Вила“ се възползваха от възможността и откриха резултата. Малко по-късно усилията на „Дунав“ се отплатиха и резултатът стана 1:1. В крайна сметка изходът от мача трябваше да бъде решен чрез дузпи. „Дунав“ бяха по-точни и хладнокръвни от бялата точка и спечелиха срещата с 3:2.