Акинфеев изхвърли Испания от Мондиала

0
Акинфеев

Русия елиминира световния шампион от 2010 г. Испания с 4:3 след изпълнение на дузпи и се класира за 1/4 финалите на Световното първенство по футбол.

В герой на мача се превърна вратарят на Русия Игор Акинфеев, който спаси наказателните удари изпълнени от Коке и Яго Аспас.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1. Пред 78 000 зрители на стадион „Лужники“ Испания поведе в 12-ата минута, след автогол на Сергей Игнашевич. След изпълнение на свободен удар бранителят направи всичко възможно топката да не попадне в Серхио Рамос, но тя се отклони от крака му и влезе в мрежата.

В 40-ата минута при въздушна борба Жерард Пике игра с ръка в наказателното си поле и последва дузпа. Артьом Дзюба с мощен снаряд не даде шансове на Давид де Хеа и направи 1:1.

През втората част Испания рязко вдигна оборотите и владеенето на топката достигаше 75% в тяхна полза, но липсваха чистите голови положения. Пет минути преди края Акинфеев се намеси два пъти в рамките на секунди след удари на Иниеста и Аспас.

Така мачът влезе в продължения, в които не се случи нищо интересно и дузпите трябваше да определят победителя. Там Акинфеев стана герой за руснаците, спасявайки дузпите на Коке и Аспас.

Така световният първенец от 2010 г. напуска турнира, а Русия ще спори за място в полуфиналите с победителя от двубоя между Хърватия и Дания.