Аматьорите от ЦСКА шокираха „Берое“

2

„Червените“ се наложиха с 2:0 като гост в Стара Загора и взеха солиден аванс преди реванша на стадион „Българска армия“ на 21 април.

На стадиона под Аязмото аматьорите на ЦСКА играха организирано и се възползваха от своите възможности, за да вземат добър аванс преди реванша. Резултатът бе открит още в 5-та минута, когато Самир Аяс се разписа след добавка, след като Илко Пиргов отрази удар на Преслав Йорданов. Малко преди почивката Йорданов бе близо да покачи на 2:0, но ударът му срещна напречната греда. „Армейците“ все пак стигнаха до второ попадение, след като в 54-та минута Станислав Маламов проби отлично по левия фланг и сложи топката на главата на Борис Галчев, който нямаше проблеми да я прати във вратата.

До края играчите на Берое нямаха сили и идеи да отвърнат на удара и така и не успяха да застрашат вратата, пазена от Анатоли Господинов.