Анди Мъри ознаменува „трона“ си с титла от Париж

0
Анди Мъри ознаменува

Анди Мъри ознаменува първото място в световната ранглиста с титла от Мастърса в Париж.

В много оспорван финал, продължил 2 часа и 17 минути, новият лидер в световната ранглиста победи с 6-3, 6-7 (4), 6-4 Джон Иснър от САЩ. С успеха си Мъри завоюва осмата си титла през сезона и общо 43-а в своята кариера.

След много равностойно начало на срещата новият лидер в световния тенис успя да вземе аванс в шестия гейм, повеждайки с 4-2. Още в ответния гейм Иснър можеше да върне пробива, но пропусна две възможности и в крайна сметка Мъри удържа подаването си. До края на сета и двамата си размениха по един гейм за крайното 6-3. Вторият сет започна подобно на първия – със солидна игра от двете страни на мрежата. Пред 208-сантиметровия американец на няколко пъти се откриха възможности да пробие своя съперник, но той отново ги пропиля. Все пак в последвалия тайбрек Иснър успя да вземе превес и да изравни резултата след 7-4.

Двамата тенисисти продължиха със страхотния тенис и в заключителния трети сет. След изключително равностойна игра, Мъри успя да пречупи своя съперник в точния момент. При 5-4 в негова полза лидерът в световната ранглиста стигна до мачбол, който оползотвори и по този начин завоюва титлата в Париж.