Англия на ¼-финал след продължения и дузпи

0
¼-финал

Отборът на Англия достигна до 1/4-финалите на Световното първенството след победа с 4:3 над Колумбия след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията).

Двубоят на ст. „Спартак“ в Москва бе изключително нервен и груб, като почти нямаше чисти голови положения за двата тима, а в крайна сметка спорът бе решен след дузпи.

През първите 45 минути отборът на Англия беше по-активен и имаше превес, но не успя да постигне гол.

В 57-ата минута англичаните стигнаха до попадение, а негов автор бе Хари Кейн. Карло Санчес задържа цинично Кейн в наказателното поле, а американският съдия Марк Гейгер бе непоколебим и показа бялата точка. Зад топката застана Хари Кейн, който с премерен изстрел в средата на вратата откри за англичаните. След гола нервите на терена нараснаха главоломно, а съдията Гейгер показа четири жълти картона за 10 минути.

Колумбийците се опитаха да обърна развоя на мача и успяха във втората минута на добавеното време. След изпълнение на ъглов удар Йери Мина бе оставен непокрит и той прати топката в мрежата на Англия за 1:1.

В продълженията двата тима не успяха да си отбележат гол и се стигна до изпълнение на дузпи.  Първите четири изпълнения бяха точни, преди Давид Оспина да спаси удара на Джордан Хендерсън. Веднага след това Матеус Урибе уцели напречната греда, след което Трипиър изравни. При следващото изпълнение Джордан Пикфорд спаси изстрела на Карлос Бака и позволи на Ерик Дайър да вкара победната дузпа и да изпрати Англия на четвъртфинал. По този начин Англия постигна първа победа след дузпи на Световно първенство в историята си и първа на голям форум от Евро 96 насам.