Англия на полуфинал след 28-годишна пауза

0
След 28-годишна пауза

След продължила 28 години пауза Англия се класира за полуфинал на Световно първенство по футбол.

В оспорван и динамичен двубой на стадион „Самара Арена“ „трите лъва“ се наложиха над Швеция с 2:0. Хари Магуайър даде аванс на островитяните в 30-ата минута, Деле Али удвои в 59-ата.

В 30-ата минута Англия нанесе своя удар, и то за пореден път на този турнир попадението падна след статично положение. Ашли Йънг центрира от корнер, а Магуайър засече с глава, пращайки топката в левия ъгъл за 1:0. Това бе първи гол на централния бранител за националния отбор.

Четири минути преди почивката Стърлинг направи добър пробив отляво, след което центрира към близката греда, където Лингард се опита да засече с пета, но този удар бе блокиран.

В края на частта Рахим Стърлинг попадна в центъра на събитията. Той на два пъти бе извеждан зад отбраната на Швеция и излизаше очи в очи с Олсен, но не успяваше да го преодолее. В първата ситуация имаше засада, която бе маркирана със закъснение, но във втория случай играчът на Ман Сити бе в чиста позиция и се опита да премине покрай вратаря, който спаси. След това Стърлинг имаше възможност да подаде на Кейн или Деле Али, но реши отново да играе сам. И този път обаче не го направи добре, като ударът му бе блокиран и топката излезе в ъглов удар. Така англичаните пропуснаха страхотна възможност да се приберат на почивка с два гола аванс.

В 59-ата минута Англия направи решаващата крачка към полуфиналите. Шведите така и не успяха да се справят с едно продължително нападение на „трите лъва“, завършило с много прецизно центриране на Лингард към далечната греда, където Деле Али изскочи зад гърба на отбраната и с глава отбеляза второто попадение за отбора си.