Англия счупи 8-годишен „карък“, Белгия с „класика“ срещу Панама

0
Англия счупи 8-годишен „карък“

Англия счупи 8-годишен „карък“ на световни първенства, побеждавайки, макар и много трудно, Тунис в стартовия си мач на Мондиал 2018 в Русия.

Срещата между двата отбора от група G на Мондиала на стадион „Волгоград Арена“ завърши с победа на англичаните с 2:1, като победният гол падна в първата минута от продължението на мача.

Англичаните поведоха с ранен гол на Хари Кейн, но Тунис стигна до изравнителен гол от дузпа, която буквално получи като подарък от съперника си. Кейн обаче осигури успеха на „трите лъва“ в 91-ата минута.

Това е първа победа на англичаните на световно първенство от 8 години насам. Последният им успех беше през 2010 г., когато победиха Словения с 1:0

На стадиона във Волгоград присъстваха 41 064 зрители и гостите от Тунис бяха значително повече от англичаните.

В другия мач от групата, спряганият за един от претендентите за титлата на Мондиал 2018 тим на Белгия започна участието си на Световното първенство в Русия с „класическа“ победа над Панама с 3:0.

Головете за успеха на „червените дяволи“ вкараха Мертенс в 47-ата, Лукаку в 69-ата и 75-ата минути на двубоя.