„Арсенал“ не успя да победи 10 от „Атлетико“, „Олимпик“ гледа към финала

0
„Арсенал“ не успя да победи

„Арсенал“  не успя да победи „Атлетико“ Мадрид в първия полуфинален мач от турнира „Лига Европа“. Двубоят завърши 1:1, въпреки че „дюшекчиите“ изиграха 80 минути от мача с човек по-малко, след червен картон на Върсалко. На трибуните беше пратен и треньорът на „Атлетико“ Диего Симеоне, който реагира бурно при червения картон на Върсалко, а след това повтори реакцията си при оспорване на съдийско решение след нарушение на Белерин срещу играч на „Атлетико“.

Попаденията на “Емиратс” отбелязаха Александре Лаказет (61) за домакините и Антоан Гризман (82) за гостите. Реваншът на “Уанда Метрополитано” след седмица се очертава изключително интересен, а испанският тим определено изглежда като фаворит за достигане до финала.

В другия мач „Олимпик“ Марсилия победи с 2:0 ФК „Залцбург“ и си осигури комфортна преднина преди реванша в Австрия.

До гол се стигна още в 15-ата минута, като Флориан Товен отбеляза от близко разстояние за марсилци, но преди топката да влезе във вратата, играчът на домакините игра с ръка и голът може би не трябваше да бъде зачетен. В 63-ата Н’Жие удвои преднината на френския тим след прекрасен пас на Пайе.

След изтичането на 70-ата минута Залцбург имаха добри възможности, но Самасеку и Дабур ги пропиляха.

До края на срещата и двата тима не допуснаха нищо по-сериозно пред вратите си и така двата отбора се оттеглиха при резултат 2:0 за домакините от „Олимпик“.