„Арсенал“ потрепери, но достигна ½-финалите в Лига Европа, футболна драма в Марсилия

0
„Арсенал“ потрепери

Очакванията за много сериозни сблъсъци по терените на Стария континент в реваншите от 1/4-финалната фаза в Лига Европа се оправдаха напълно.

„Арсенал“ потрепери, ЦСКА Москва помечта, но след 2:2 „артилеристите“, които са сочени за един от основните претенденти за трофея, се класираха за ½-финалите, тъй като бяха спечелили с 4:1 първия мач. Чалов в 39-ата и Набабкин в 50-ата минута изведоха московчани напред, Уелбек в 75-ата и Рамзи в 90-ата минути върнаха спокойствието в редиците на „артилеристите“.

В изключителна драма на „Велодром“ Олимпик (Марсилия) победи с 5:2 РБ Лайпциг и също продължава напред. Гостите откриха още във втората минута чрез Брума, само след 4 минути Митроглу изравни, а след още три Сар изведе домакините напред. Товен увеличи на 3:1 в 37-ата минута, Огюстен в 55-ата направи 2:3 и върна надеждите на германците. Попаденията на Пайе в 60-ата и Сакай в 90-ата, оформили крайното 5:2, обаче попариха надеждите им.

РБ Залцбург пък съсипа за три минути надеждите на Лацио, разгромявайки италианците с 4:1 у дома. Драмата се разигра през второто полувреме. Имобиле в 55-ата мин. откри за Лацио, веднага след подновяването на играта Дабур изравни. В 72-рата мин. Хайдара направи 2:1, Хуанг се разписа в 74-тата за 3:1, а „последния пирон в ковчега“ заби Лайнер в 76-ата минута.

Четвъртият полуфиналист е Атлетико Мадрид. „Дюшекчиите“ загубиха при гостуването си на Спортинг Лисабон с 0:1 след гол на Фреди Монтеро в 28-ата минута, но се класираха за полуфиналите заради успеха си с 2:0 в Мадрид преди седмица.