Аржентина не успя да пречупи Исландия, Хърватия с победа над Нигерия

0
не успя да пречупи Исландия

Отборът на Аржентина, който е сочен като един от фаворитите за спечелване на световната титла, не успя да пречупи Исландия и двубоят между двата отбора от група Д на надпреварата завърши 1:1.

Финалистите от последния Мондиал започнаха силно и още в 19-ата минутата поведоха в резултата, след като Серхио Агуеро пое една топка в наказателното поле, завъртя се добре и със силен изстрел преодоля Ханес Халдорсон. Исландците отговориха бързо и само четири минути по-късно централният нападател на тима Алфред Фингбогасон изравни с историческия първи гол за страната на световни първенства. До края на първата част възпитаниците на Хорхе Сампаоли владееха топката, но трудно стигаха до чисти положения.

В 64-тата минута звездата на двукратните световни шампиони Лионел Меси можеше да вкара втори гол за Аржентина, но изпусна дузпа, след като Халдорсон отрази удара му от бялата точка. Наказателният удар бе даден за нарушение срещу Максимилиано Меса.

В другия двубой, игран на стадиона в Калининград, Хърватия постигна категорична победа с 2:0 над състава на Нигерия.

В 32-ата минута късметът бе на страната на „шахматистите“, когато халфът на Нигерия Огенекаро Етебо си отбеляза нелеп автогол за 0:1.

След почивката футболистите на Хърватия продължиха да контролират събитията на терена и логично стигнаха до втори гол. Той падна в 72-рата минута от дузпа, реализирана от капитана на тима Лука Модрич, който оформи крайното 2:0 в полза на бронзовите медалисти от Световното първенство през 1998 година.