„Атлетико“ (Мадрид) – Олимпик“ (Марсилия) ще е финалът в Лига Европа

0
„Атлетико“ (Мадрид) - Олимпик“ (Марсилия)

„Атлетико“ (Мадрид) – Олимпик“ (Марсилия) ще е финалът в Лига Европа, стана ясно след изиграване на ½-финалните срещи. В Мадрид „дюшекчиите“ победиха с 1:0 „Арсенал“ и с общ резултат от двата мача 2:1 се класираха за финала. Техен съперник ще бъде съставът на „Олимпик“ (Марсилия), който постигна тактическо поражение с 1:2 от „Ред Бул“ Залцбург. Първата среща завърши 2:0 за французите.

Двубоят, който ще излъчи носителя на купата във втория по сила европейски турнир, ще бъде на 16 май в Лион.

На стадион „Уанда Метрополитано“ в испанската столица двубоят започна неприятно за гостите, след като още в началните минути капитанът на тима Лоран Кошчелни получи тежка контузия в ахилеса и трябваше да напусне принудително терена. Травмата почти сигурно ще попречи на бранителя да участва на Световното първенство в Русия това лято.

„Артилеристите“ бяха по-активни в търсене на нужния им гол, но бяха наказани на контраатака точно преди почивката, когато Диего Коста бе добре изведен от Антоан Гризман и не сбърка, останал очи в очи с Давид Оспина.

След почивката домакините се отбраняваха умело и бяха опасни на контраатака, но повече голове така и не паднаха и в крайна сметка мадридчани спечелиха с 1:0, за да се класират за финала на надпреварата, който ще се играе на 16 май в Лион.

Двубоят на стадион „Ред Бул Арена“ в Залцбург не се реши в редовното време, тъй като австрийците вкараха два безответни гола и вторият финалист в надпреварата трябваше да се излъчи след 120-минутна битка.

Залцбург откри резултата в 53-ата минута чрез Амаду Хайдара, който първо преодоля трима съперници, а след това завърши с много хубав изстрел в долния ъгъл.

Към средата на втората част Рами не успя да изчисти центриране на Хайдара и Шлагер пробва късмета си. Сар се опита да изчисти с левия крак, но прати кълбото в собствената си врата.

Така се стигна да продължения, в които домакините можеха да стигнат до нов гол чрез Чалета-Цар в 99-ата минута, но Пеле отрази удара с глава на бранителя.

В 116-ата минута французите смълчаха повечето зрителите на трибуните, вкарвайки скъпоценен гол. Пайе центрира от корнер и влезлият като резерва Роландо засече от десетина метра, за да прати топката в долния ляв ъгъл. Куриозното в цялата ситуация бе, че корнерът за гостите беше отсъден несправедливо, защото Окампос игра последен с топката.