Атлетка покри олимпийски норматив на турнир „Младост“

0
Турнир „Младост“

Бронзовата медалистка от Европейското първенство в зала в Прага през миналата година тласна гюлето на 18,27 м., което е над норматива на международната лекоатлетическа федерация IAAF за участие в Олимпийските игри в Рио де Жанейро. По многобойната спортна таблица това постижение донесе на Мавродиева и приза „Най-добър лекоатлет” на турнира. При мъжете този приз бе завоюван от Румен Димитров – Локомотив Пд., който постигна резултат от 16,20 м. в тройния скок.

turnir_mladost_troen_skok_zlstozar45В най-атрактивната лекоатлетическа дисциплина – 100 м при мъжете се наложи най-бързият българин в последните няколко години Денис Димитров с 10,54 секунди, втори с постижение 10,78 сек. се класира Петър Пеев, а на трето място с резултат 10,87 секунди остана състезателят от ЛАСК „Локомотив” Русе Красимир Брайков, чиято основна дисциплина е 400 метровата дистанция.

В женския спринт първа е Ева Спасова с 12,65, втора остана Виктория Тенчева – 12,70, а трета Ивона Сураджиева – 13,55.

turnir_mladost-cvetanov-stoilov72Общо в турнира взеха участие над 200 млади лекоатлети от страната. Сред официалните гости, уважили събитието, бяха Мария Габриел – член на Европейския парламент от групата на ЕНП/ГЕРБ, Цветан Цветанов – председател на парламентарната група на ПП ГЕРБ, кметът на Русе Пламен Стоилов, легендата в спринта, „бялата негърка“ Анелия Нунева, депутати и др.