Автогол и грешка в защитата донесе успех на Сенегал срещу Полша

0
Автогол и грешка в защитата

Сенегал надви Полша с късмет и малко хитрост. Автогол и грешка в защитата на поляците изведоха африканския тим в челото на класирането на група Н, с равни показатели с Япония, която по-рано победи с 2:1 Колумбия.

Сенегалците откриха резултата при първото по-сериозно положение в двубоя. При това – със солидна доза шанс. В 37-ата минута Идриса Гай отправи удар, който със сигурност нямаше да порази целта. Топката обаче се отклони от Тиаго Чонек и влезе във вратата на Войчех Шчесни.

Поляците опитаха да отговорят веднага след почивката. В 51-вата минута Роберт Леванводски изпълни пряк свободен удар от добра позиция, но Халим Н’Диайе се справи със ситуацията.

И точно когато изглеждаше, че Полша ще притисне съперника в търсене на изравнително попадение, Сенегал удвои преднината си. Гжегож Криховяк реши да върне към вратаря от центъра. М’Байе Нианг, който тъкмо се бе върнал на терена след получена медицинска помощ, спринтира мощно и след като преодоля Шчесни, необезпокоявано вкара за 2:0.

Полша успя да върне едно попадение, но не и да изравни. Грешникът Криховяк бе точен с глава и за 2:1. Това обаче бе всичко, до което стигнаха поляците.

Във втория си мач в неделя Полша ще срещне тима на Колумбия, докато в същия ден Сенегал се изправя срещу Япония.