„Аякс“ затрудни, но не можа да победи „Реал“

0

Холандския „Аякс“ затрудни, но не можа да победи „Реал“ в първия мач между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига.

В края на двубоя европейските шампиони успяха „да излъжат“ напористите „лалета“ и спечелиха двубоя с 2:1, осигурявайки си сериозно предимство преди реванша на 5 март.

На „Йохан Кройф Арена“ домакините доминираха през първата част и създадоха редица положения, но за тяхно съжаление на успяха да поразят вратата на „белия балет“. В 37-ата минута след удар на Таляфико топката се оплете в мрежата на Куртоа, но за огромно разочарование на публиката след намесата на системата VAR голът бе отменен.

През второто полувреме мадридчани вдигнаха оборотите и след час игра Карим Бензема изведе шампионите напред. „Аякс“ изравни в 75-ата минута чрез Хаким Зийех, но „Реал“ нанесе своя съкрушителен удар три минути преди края на редовното време. Тогава Дани Карвахал направи страхотен спринт по дясното крило и намери резервата Марко Асенсио, а той не сбърка отблизо – 2:1 за „Реал“.