България не успя да победи Република Ирландия за Лигата на нациите

0

Тимът на България не успя да запише дебютен успех в откриващия си мач от Лигата на нациите, след като допусна късен изравнителен гол и завърши наравно 1:1 с Република Ирландия.

Божидар Краев да изведе “трикольорите” до преднина в 56-та минута. Влезлият като резерва Бирсент Карагерен можеше да покачи на 2:0, но ударът му мина встрани от вратата на Рандoлф. В третата минута на добавеното петминутно продължение ирландците стигнаха до точката след гол с глава на техния капитан Шейн Дъфи, който остана непокрит и направи безпомощен Георгиев.

Така, България пропусна да започне с успех тазгодишното си участие в Лигата на нациите. Възпитаниците на Георги Дерменджиев ще гостуват в следващия си мач на Уелс в неделя.