България победи Саудитска Арабия в контрола

0
Саудитска Арабия

Българският национален отбор по футбол победи Саудитска Арабия, който е един от участниците на Мондиал 2018, с 1:0 в приятелска среща, играна в Лисабон.

Гола за успеха на селекцията на Петър Хубчев вкара Ивелин Попов в 81-ата минута.

Родните национали доминираха във владението на топката през първото полувреме, като отправиха и доста удари към вратата на съперника, на които обаче им липсваше точност. До почивката двата състава имаха по едно чисто голово положение.

Второто полувреме поднесе повече емоции, като и саудитците погледнаха по-сериозно към вратата на Пламен Илиев, който имаше две важни намеси още в първия четвърт час от мача, като извади страхотни топки – първо удар на Ал Фатил Мохамед от 5-6 метра с глава, а след това и шут на Мувашар Салман.

Натискът на България бе подчертан в последните 15 минути и след няколко пропуска на Райнов, Гълъбинов и Попов, в 81-та минута с стигна до гол. Георги Миланов с технично центриране отляво намери Ивелин Попов, който засече с глава от границата на малкото поле.

Саудитска Арабия доигра мача с 10 души, след като Аларби Мансур бе изгонен директно, след много грубо влизане в краката на Георги Миланов.

България: Пламен Илиев, Михаил Александров, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Костадинов, Тодор Неделев (62- Андрей Гълъбинов), Симеон Славчев (61- Георги Миланов), Мартин Райнов, Ивелин Попов (90+3- Иван Минчев), Спас Делев (77- Александър Тонев)