България с първа победа в евроквалификациите

0

В русенската зала „Булстрад Арена“ избраничките на Георги Божков победиха състава на Швейцария с 74:55

basketball_bg-suisse32Българките решиха мача още в първата част, в която с шеметно темпо поведоха с 20-4. През втората добрата игра на българките, особено в защита продължи, добре се развиваха и атаките им. Те увеличиха преднината си на 17 точки до почивката, а след това поддържаха разликата и заслужено се поздравиха с успеха. Единствено в последната част българските момичета допуснаха повече точки, но не позволиха на съперничките си да помислят за нещо повече от почетна загуба.

Много силен мач направи капитанът на „Дунав 8806“ Зорница Костова, която записа в актива си 13 точки, 8 борби и 5 асистенции. С най-точен мерник в мача беше Даниела Петева, която вкара пет тройки и завърши с 19 точки.

За гостенките 15 точки отбеляза Алексия Рол.

basketball_bg-suisse-queen31С успеха националките излязоха на трето място в класирането, с една победа и 2 поражения, но въпреки това шансовете за класиране са илюзорни заради тежките загуби в първите две срещи.

В сряда, 24 февруари, е мачът с Русия, който също ще се играе в „Булстрад Арена“ от 18.00 часа.