България срази аутсайдера Пуерто Рико, осигури си място във втората фаза

0
България срази аутсайдера

България срази аутсайдера в група D Пуерто Рико с 3:0 гейма (25:16, 25:18, 25:21) и на практика се класира за следващата фаза на надпреварата.
В зала ,,Конгресна“ във Варна селекционерът Пламен Константинов не можеше да разчита на Тодор Скримов, който получи лека контузия в прасеца срещу Иран в предния кръг, но посрещачът би трябвало да е на разположение на ,,лъвовете“ за двубоя с Куба в неделя. Това обаче не се отрази на играта им.
В първия гейм на мача България успя да поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване, а впоследствие увеличи преднината си след резултатни атаки на Валентин Братоев. Единична блокада на Светослав Гоцев затвори първата част в наша полза – 25:16.
Картината във втората не бе по-различна. Пуерториканците се държаха равностойно срещу по-именития си съперник до първата пауза, но постепенно нашите национали увеличиха дистанцията и по идентичен начин спечелиха втория гейм – този път с 25:18 след атака по блокадата на Николай Учиков.
Третият гейм се оказа най-оспорван, но България отново успя да наложи своята воля и по-голяма класа, за да триумфира с убедителното 3:0.
Николай Пенчев стана най-резултатен за Бълтария с 14 точки (3 аса, 3 блока, 61% ефективност в атака), Николай Учиков добави още 11 точки (1 ас, 52% ефективност в атака).